
Évi 30 millió forintért keres tapsoló közönséget a közmédia
A szolgáltatást többnyire a Kunigunda úti stúdióban vennék igénybe, de külső helyszínek is szóba jöhetnek.
Csütörtöki másodfokú, jogerős ítéletében a Fővárosi Ítélőtábla megerősítette a Fővárosi Törvényszék ítéletét, mely szerint az MTVA köteles kiadni a Várhegyi Attila, volt fideszes pártigazgató és szolnoki polgármester cégével kötött szerződéseket.
Tavaly júniusban fordultunk közérdekű-adat igényléssel a Műsorszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alaphoz, hogy megismerjük az MTVA és a Prestige Media közti szerződéseket, illetve az ezekhez kapcsolódó dokumentumokat. A rövid, majd hosszú távú kommunikációs tanácsadásra szerződtetett céggel kötött szerződés(eke)t, a teljesítési igazolásokat és magát a Prestige által nyújtott szolgáltatást, a szerződés keretében elkészült szakértői anyagot az Alap szokásához híven nem adta ki. Az adatokért indított perünk során több tárgyaláson át, egyre nevetségesebb indokokkal akadályozta az ítélethozatalt az alperes. Ezek között hivatkoztak üzleti titokra, szellemi tulajdonra, valamint arra is, hogy nem pontosan adtuk meg a kérdéses cég nevét – miközben megtagadásukból kiderült, tudják, miről beszélünk.
A Fővárosi Törvényszék elsőfokú ítélete tavasszal kötelezte az adatok kiadására az MTVA-t, de ők tovább húzták az időt és másodfokon fellebbeztek. A per során kiderült, hogy más cégtől nem kért be ajánlatot az MTVA, amikor Várhegyiékre osztották a komunikációs feladatokat. A fellebbezésük azonban a korábbiakhoz hasonlóan nélkülözte a megtagadási indokok alátámasztását és ezt az Ítélőtábla is észlelte. Most tehát 15 napja van az MTVA-nak, hogy kiadja a Várhegyi Attila cégével történt együttműködés dokumentumait, hogy kiderüljön, mennyi közpénzt folyattak a Fidesz volt pártigazgatójához.
Másodfokon is elbukott az MTVA adateltitkoló stratégiája from atlatszo.hu on Vimeo.
Fotó: innen.
A szolgáltatást többnyire a Kunigunda úti stúdióban vennék igénybe, de külső helyszínek is szóba jöhetnek.
A vállalkozó saját költségén épített utat is elbontották a nagykőrösi Kőrisfa Csárda elől, azóta kisebb a forgalom, mint a COVID-járvány alatt.
Rókusfalvy Pál cége, a Roxer Kft. 4 év alatt 4,6 milliárd forint értékben kapott állami megbízásokat, borászata pedig az MTÜ-től kapott támogatást.
Perjogi trükkökkel húzza az időt az Agrárminisztérium, hogy a jogerős ítélet ellenére se kelljen kiadnia a Rogán-após cégét érintő közérdekű adatokat.
A(z) https://cdn.atlatszo.hu oldal sütiket és más kódokat használ a honlap megfelelő működésének biztosítása céljából, a weboldalon nyújtott felhasználói élmény fokozása érdekében, továbbá ennek segítségével készít elemzéseket az Ön számára releváns, személyre szabott ajánlatok összeállításához. Bővebb információt az adatkezelési tájékoztatónkban talál.