A kormányzat felsőoktatással kapcsolatos elképzelései most kezdenek nyilvánosságra kerülni, és rögvest hatalmas port is kavarnak. Az államilag finanszírozott hallgató helyek számát radikálisan csökkenteni szeretnék, a bölcsész, jogász és közgazdászképzést diszpreferálni látszanak. A nem finanszírozott szakokon csak önköltséges alapon lehet majd tanulni, amely súlyos forint-százezreket is jelenthet szemeszterenként az érintett hallgatóknak és családjaiknak. Egyesek szerint egész szakok, karok néptelenedhetnek el, és százával kerülnek majd az oktatók is utcára. Vannak akik komoly társadalmi hatásokat vizionálnak, a szegényebb rétegek kiszorulását az egyetemekről. Valóban erről van szó? A köztudottan leszakadóban levő magyar felsőoktatás vajon ennek révén valóban felzárkózhat a világ élvonalához? Mikor látunk majd legalább egy-két magyar egyetemet a világ legjobbjai között? Szeretnénk jobban megérteni a jelenséget azzal, hogy megbeszéljük ma, hogyan megy a finanszírozás, és hol tart valójában a magyar felsőoktatás. Vendégeink Borsodi Csaba az ELTE rektorhelyettese és Trautmann László a Corvinus Egyetem Közgazdaságtudományi karának dékánja.
Bádogdob – a Tilos Rádió (FM 90.3) közéleti-jogi háttérműsora, minden kedden 16:30-18:00 között. Műsorkészítők: Bodoky Tamás, Bodolai László, Gerényi Gábor, Ruzsin Ami, Szalay Tamás, Ződi Zsolt.
A Bácskai Napló főszerkesztője kommunistázik, Érd fideszes alpolgármestere csürhének titulálta az ellenzéket és szavazóikat. Kósa Lajos amnéziás, az érdi...
Bemutatjuk a NER üzleti hátországát működtető oligarcha utánpótlás-válogatottat. Macedóniában is médiavásárlásokba kezdett az orbáni propagandagépezet. A Hortobágyon pusztulnak a...
A(z) https://cdn.atlatszo.hu oldal sütiket és más kódokat használ a honlap megfelelő működésének biztosítása céljából, a weboldalon nyújtott felhasználói élmény fokozása érdekében, továbbá ennek segítségével készít elemzéseket az Ön számára releváns, személyre szabott ajánlatok összeállításához. Bővebb információt az adatkezelési tájékoztatónkban talál.