
Itt a Nemzeti Vallásturizmus Intézkedési Terv 6 milliárdból és az új gazdaglista
Ez az utolsó 2022-es lapszemlénk, benne az elmúlt 1-2 hét legérdekesebb híreivel. Avagy mi történt addig, amíg te bejgliztél?
Reménykedünk ugyan a pandémia végében, de még tart a járvány, és ez jelentősen kihat a gazdaságra is. 2021 első negyedévében Európa-szerte szigorú lezárásokat léptettek érvénybe, vagy tartottak fenn, és ez negatívan befolyásolta a gazdaságot. Ebben a periódusban az Európai Unióban 0,4%-ot esett, Magyarországon pedig kismértékben, 1,9%-kal emelkedett a GDP az előző negyedévhez képest az első becslés szerint. Az EU két egymást követő negyedévben is esést produkált, így recesszióról beszélhetünk.
Az uniós adatok ilyen mértékű zuhanásához Portugália 3,3%-os és Lettország 2,6%-os GDP esése járult leginkább hozzá. Az eurózónából a legnagyobb visszaesés Németország adataiban figyelhető meg. December 16-tól szigorú korlátozások léptek érvénybe az országban, amelynek folyamatos meghosszabbítása az első negyedévi GDP 1,7%-os zuhanását vonta maga után.
Magyarország GDP-je 2020 áprilisától az első lezárásokkal 14,3%-ot csökkent, majd a nyári időszakban 11%-ot, az utolsó negyedévben pedig 1,3%-ot emelkedett vissza. Ehhez képest 2021 első negyedében 1,9 %-kal emelkedett. A környező országok közül, ahol van már előzetes adat, Szlovákiában 1,8%-ot esett, míg Romániában 2,8%-ot nőtt a GDP.
Jelenleg az egész Európában zajló oltási kampány valószínűvé teszi, hogy az év többi részében gazdasági fellendülés várható. Minden ország az újranyitás tervein dolgozik, így lépésről-lépésre ismét elindulhat az élet. Magyarországon már folyamatban van az újranyitás, az oltottak számának növekedésével egyre több szolgáltatás válik újra elérhetővé, különösen az oltási igazolvánnyal rendelkezők számára.
Szémann Tamás – Szabó Hédi
Ez az utolsó 2022-es lapszemlénk, benne az elmúlt 1-2 hét legérdekesebb híreivel. Avagy mi történt addig, amíg te bejgliztél?
Közérdekű adatigénylésben kérdeztük, hogy megalakulásuk óta mennyi élelmiszert gyűjtöttek be, abból mennyit, hány szervezeteknek osztottak ki.
Heti lapszemlénk.
Ezt kéne leszorítani 15%-ra, hogy megkapja Magyarország az uniós pénzeket.
A(z) https://atlatszo.hu oldal sütiket és más kódokat használ a honlap megfelelő működésének biztosítása céljából, a weboldalon nyújtott felhasználói élmény fokozása érdekében, továbbá ennek segítségével készít elemzéseket az Ön számára releváns, személyre szabott ajánlatok összeállításához. Bővebb információt az adatkezelési tájékoztatónkban talál.