
Érdi botrány: egyvalaki írta a „versengő” óvodai közbeszerzési ajánlatokat
A CD-k metaadatai és az azonos elütések is árulkodtak a csalásról. Kartellbűncselekmény miatt indult büntetőeljárás.
A másodfokként eljáró érdi közgyűlés úgy döntött, hogy a csaknem egy éve megalakult Érdi Közéleti Kerekasztal nevű társaság mégis használhatja az “érdi” jelzőt. A kerekasztal újságot indított, és a tagság egyesületté szeretne alakulni.
A terveknek megfelelően a hétvégén megkezdték a szeptemberben indult Kerekasztal című lap postaládás terjesztését Érden. A négy oldalas kiadványt az Érdi Közéleti Kerekasztal indította útjára.
„Célunk olyan folyamatos fórum biztosítása, ahol érdemi és konstruktív párbeszéd útján keressük a választ a közélet – elsősorban városunkat érintő – nyomasztó kérdéseire” – írják a címlapon a beköszönő írásban.
„A Kerekasztal nem kampányfelület kíván lenni, annál sokkal több: az állampárt által megszállt közmédia ellensúlyozásaként alternatíva megjelenítését, megismertetését tűzzük ki célul.” A Kerekasztal működése a „Nyomtass te is”- mozgaloméhoz hasonló: aktivisták nyomtatják és terjesztik, a finanszírozására támogatókat keresnek.
A lap foglalkozik az egyesületté átalakuló Érdi Közéleti Kerekasztal névviselési ügyével, de a lapzárta miatt nem számolhattak be az ügyben beállt fordulatról.
Érd város közgyűlése ugyanis időközben megváltoztatta a polgármester döntését, és engedélyezte, hogy a Kerekasztal viselhesse nevében az “érdi” jelzőt.
Az ügy azért került a közgyűlés elé, mert T. Mészáros András korábban megtiltotta a kerekasztalnak az “érdi” jelző használatát – ők ezt a döntést megfellebbezték.
Az ügyet tárgyaló zárt ülésről kiszivárgott információk szerint T. Mészáros szerint a fellebbezést el kellett volna utasítani.
.A mostanra kialakult helyzet meglehetősen bizarr. A közgyűlés ugyanis mint másodfokú hatóság éppen a polgármester előterjesztésére változtatta meg a polgármester által első fokon meghozott döntést.
Az ügy legújabb fejleményét az eljárást megindító Varga Illés Levente nem kívánta kommentálni, de megjegyezte, hogy ez a névviselési eljárás több szempontból felhívta a figyelmet a közigazgatási rendtartás és az önkormányzati törvény néhány rendelkezése közötti ellentmondásra.
Az egyik ezek közül, hogy az első fokú döntés meghozója és a másodfokú határozati javaslat előterjesztője ugyanaz a személy, azaz a polgármester – emlékeztetett Varga.
Továbbra is megválaszolatlan a kérdés: egy asztaltársaság miként és milyen korlátozásokkal vehet fel nevet. Milyen szabályok vonatkoznak rá, ha sehová nem jegyezték be őket, nincs székhelyük. Az sem tisztázott, hogy a kerekasztal ügyében ki tekinthető ügyfélnek, ha a kerekasztal jogilag nem létezik. Ki képviselhet egy nem formalizált civil csoportosulást? – tette fel a kérdést Varga Illés Levente.
Kis Zoltán (Érd)
A CD-k metaadatai és az azonos elütések is árulkodtak a csalásról. Kartellbűncselekmény miatt indult büntetőeljárás.
Rendőrségi vizsgálat indult mindkét ügyben, a Fidesz és az ellenzék képviselői egymásra gyanakodnak.
Az Inteszkomp Kft. tulajdonosa Argyellán Attila, aki jó kapcsolatban van Bács István volt fideszes alpolgármesterrel.
Sok fideszes városvezető mellett Csőzik László érdi polgármester is maradhatott a székében a korábbi összeférhetetlenség ellenére.
A(z) https://cdn.atlatszo.hu oldal sütiket és más kódokat használ a honlap megfelelő működésének biztosítása céljából, a weboldalon nyújtott felhasználói élmény fokozása érdekében, továbbá ennek segítségével készít elemzéseket az Ön számára releváns, személyre szabott ajánlatok összeállításához. Bővebb információt az adatkezelési tájékoztatónkban talál.